czwartek, 10 marca 2011

Tajemny Krąg. Księga 1

Autor: Lisa Jane Smith
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 352

Niesamowita i porywająca opowieść. Pani Smith znów udało się napisać dobra książkę. Staram się przeczytać wszystkie jej 'dzieła' .Jednakże po przeczytaniu Pamiętników Wampirów i Świata Nocy, miałam co do tej autorki mieszane uczucia. Pamiętniki były dość przeciętne, żeby nie powiedzieć.. słabe, ale Świat Nocy, to już zupełnie inna historia. Autorce udało się stworzyć, zupełnie inny, oryginalny świat, mimo, ze występują w nim wampiry, wilkołaki i czarownice, które w świecie książek stały się codziennością.

Wracając do Tajemnego Kręgu. Jest to lekka powieść fantasty, której pierwsza księga składa się z dwóch części: Inicjacji i Zakładniczki. Głównym motywem są czarownice- tajemniczy Krąg, w mieście New Salem który rządzi szkołom, uczniami, jak i nauczycielami. Wszyscy się ich boją i pozwalają im na każdy czy, ten dobry, jak i ten zły.

Szesnastoletnia Cassie Black, która jest bardzo nieśmiałą dziewczyną, w trakcie pobytu na wakacjach, przez przypadek, ratuje z opresji chłopaka. On w podzięce, za pomoc daje dziewczynie tajemniczy kamień, który ma ją chronić i przywołać go gdy ona będzie w niebezpieczeństwie.
Cassie zauroczona chłopakiem, nie zdążyła nawet poznać jego imienia.
Gdy dziewczyna wraca do domku letniskowego, matka oznajmia córce, że już nie wrócą nigdy do jej prawdziwego domu- do Kaliforni. Przeprowadzają się do babki, która mieszka w New Salem i przez długi czas nie utrzymywała z rodziną kontaktu.
Załamana Cassie, już w pierwszym tygodniu szkoły przysporzyła sobie wrogów, chociaż nic tak naprawdę nie zrobiła. I to nie byle wrogów! Członków tajemniczego i intrygującego Klubu...
Po dniach, pełnych smutku, strachu i prześladowań ze strony grupki nastolatków, którymi, jak myślała Cassie, przewodziła Faye, dziewczynie udaje się poznać Dianę. Ta wyciąga ją z opresji i pomaga za klimatyzować się w nowej szkole. Od tej pory są najlepszymi przyjaciółkami.
Cassie dowiaduje się, że Diana również należy do Klubu i, że nie każdy jego członek musi być zepsuty jak Faye i jej przyjaciółki. Jednak Cassie nie jest jego oficjalną członkinią, a wolne jest tylko jedno miejsce, które zająć ma niejaka Kori.
Po kilku dniach Cassie znajduje Kori ze skręconym karkiem. Nikt nie wie co się stało.
Tego samego dnia, Cassie w końcu dowiaduje się kim tak naprawdę jest Klub, to Krąg dwunastu czarownic (w tym chłopaków), do których jak się okazuje dziewczyna może należeć dzięki swojemu pochodzeniu.
Jednak śmierć Kori, to nie jedyne zabójstwo w tym mieście. Teraz zaczęło się 'polowanie na czarownice'.


W tym streszczeniu przybliżyłam jedynie połowę książki, która uwierzcie jest nudniejszą częścią. Akcja zaczyna brnąć w oszołamiającym tępię, gdy Cassie przechodzi Inicjację i dowiaduje się, że członkiem klubu jest także chłopak którego poznała w tkacie ferii letni- Adam. Który w trakcie swojej  nieobecności w New Salem, znalazł artefakt, który może mieć w sobie ukrytą Czarną Magię. Ku wielkiemu zdumieniu Cassie, okazuje się, że Adam jest od dawna chłopakiem, jej najlepszej przyjaciółki-Diany.

Czy miłość okaże się ważniejsza niż przyjaźń?  

Pełna akcji, grozy i przede wszystkim humoru powieść, dobra na ucieczkę od normalności. Można się w niej zatracić i zapomnieć o świecie.
Miło się czyta, a bohaterowie są naprawdę oryginalni! Nie ma dwóch takich samych charakterów (nie licząc dwojga bardzo zabawnych bliźniaków, których uwielbiam). Wszyscy są wyjątkowi.

Po wprowadzeniu i zapoznaniu się z bohaterami zaczyna się odczuwać więź z tą książką. Lektura zdecydowanie warta przeczytania! Fani lekkiej fantastyki na pewno nie pożałują, polecam!

Moja ocena: 9/10
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
Książki- to moje życie... - Blogger Templates, - by Templates para novo blogger Displayed on lasik Singapore eye clinic.