czwartek, 10 marca 2011

Seria Pamiętniki wampirów: Przebudzenie.Autor: Lisa Jane Smith
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 215

Opis: Dwa wampiry.
Dwaj nienawidzący się bracia.
I piękna dziewczyna, której obaj pragną...
Elena:
piękna i popularna, może mieć każdego chłopaka.
Stefano:
tajemniczy i mroczny, 
wydaje się jedynym chłopakiem odpornym na wdzięki Eleny.
Damon:
seksowny, niebezpieczny
i opętany żądzą zemsty na Stefano - bracie, który go zdradził.
Połączy ich uczucie, które może się okazać równie zabójcze jak blask słońca...
Światowy sukces L.J. Smith rośnie z każdym kolejnym wydaniem jej powieści. Bestsellerową serię "Pamiętniki Wampirów" sprzedano w USA w ponad dwóch milionach egzemplarzy i sfilmowano jako serial telewizyjny emitowany również w Polsce. Kolejne tomy "Pamiętników wampirów" przez 15 tygodni pozostawały w czołówce list bestsellerów "The New York Times", "Świat nocy" - przez 32 tygodnie. Trzeci cykl L.J. Smith, "Dark Visions", również króluje na światowych listach.


Moja opinia: Następna książka z serii: ,,Dwóch chłopaków,jedna dziewczyna". Książka jest kierowana do młodzieży, jak można się domyślić do nastolatek. Szczerze wątpię, czy jakiś chłopak nie rzucił by tej książki w kąt po pierwszych 50 stronach.

Elena Gilbert, jest tak jak w opisie, piękna, popularna, seksowna i oczywiście, może mieć każdego chłopaka. Z mojego punktu widzenia jest rozpieszczoną lalą, której rodzice niestety giną w wypadku samochodowym (oczywiście). Dziewczyna jest załamana, mniej czasu spędza na imprezach i ze znajomymi.  
Do jej miasteczka, Fell's  Church, przeprowadza się pewien tajemniczy i zabójczo przystojny Włoch, Stefano Salvatore. Elena postanawia go zdobyć za wszelką cenę. Jednak mimo starań jej, jak i Bonnie i Meredith, jej najlepszych przyjaciółek, chłopak nie zwraca na nią uwagi.
Dziewczyna jest zrozpaczona, bo żaden chłopak nigdy nie ,,olewał jej" tak jak Stefano. Po jakimś czasie Elenie udaje się dowiedzieć, co z nim jest nie tak, otóż chłopak jest wampirem!
W mieście pojawia się też dziwny nieznajomy, który jak się potem okazuje nazywa się Damon i jest starszym bratem Stefano.

Książka nie jest jakąś ambitną lektura, skomplikowaną  i potrzebująca wielkiego zaangażowania. Czyta się ją dość szybko, ale mnie osobiście, bardzo irytowało, gdy autorka, poświęcała minimum stroną każdego rozdziału na opis, jaka to Elena jest piękna i idealna. Seksowna, inteligentna, pewna swojej wartości i uwaga... dobra, chce wszystkim pomagać! Przecież, każdy musi mieć jakieś wady... 
Stefano, prawie tak samo idealny jak jego ukochana. Nigdy by jej nie zdradził, jest piękny, inteligentny i nie pije ludzkiej krwi, szarmancki wobec kobiet, nad wyraz uprzejmy. Jeśli nie ideał, to ja  nie wiem jaki może być lepszy.
Gdyby nie ta dwójka, to reszta bohaterów nie jest taka zła. Damon, starszy brat Stefano, komplikuje sytuacje w Fell's Church. Gdyby nie to, że również pragnie  Eleny, chyba czytałabym tą książkę tylko ze względu na jego postać. Jest to kolejna rzecz która mnie irytuje w tej fabule, wszyscy kochają Elenę!

Książka jest do przeczytania w jeden wieczór, ale kończy się w takim momencie, ze nawet gdy ci się bardzo nie spodobała i tak będziesz ciekawa co wydarzy się dalej.

Moja ocena: 6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
Książki- to moje życie... - Blogger Templates, - by Templates para novo blogger Displayed on lasik Singapore eye clinic.