czwartek, 10 marca 2011

Księżniczka WampirówAutor: Harvey Alyxandra
Wydawnictwo: Akapit Press
Liczba stron: 253
Nadchodzi piątek. Nie masz co robić przy komputerze, w telewizji nie ma nic ciekawego i za nic nie chce ci się odrobić lekcji. W takich momentach idealnie mieć pod ręką 'Księżniczkę Wampirów'! Książka napisana jest nieco banalnie. Zdecydowanie nie jest to arcydzieło i z pewnością autorka nie dostanie za to Nobla. Jednak powieść jest napisana w tak lekkim klimacie i słownictwie, że czyta się ją w jeden wieczór.


Kroniki Rodu Drake'ów, są debiutem pisarki, Alyxandry Hatvey. Musze powiedzieć, że kobieta ma lekkie pióro i jak na debiut w pisarstwie zaczęła naprawdę dobrze. 


Księżniczka Wampirów wprowadza czytelnika w historie, problemy i przygody rodu Drake'ów. 
Solange Drake jest pierwszą dziewczyną, która narodziła się w rodzinie wampirów. Kobiety zawsze były przemieniane. To niespotykane zjawisko powoduje, że dziewczyna na masę adoratorów. Każdy wampir który jest w jej pobliżu lub zobaczy ją od razu się w niej zakochuje. Wszystkiemu winne są jej feromony, które wytwarza każdy wampir, przed pełną przemianą. 
Solange ma siedmiu braci, którzy zawsze będą bronić jej życia. Nawet za cenę własnego. Lecz co się  stanie, gdy niesforna siostra, zakocha się w Łowcy Wampirów, który został przyłapany i pojmany na przeszpiegach?  Jej samej nie podoba się ten pomyśl, jednak serce nie sługa.
Najlepsza przyjaciółka Solange, Lucy zostaje porwana wraz z jednym z jej braci Nicholasem. Dziewczyna musi wyruszyć na poszukiwanie swoich bliskich, jednak ona też zostaje porwana. Z odsieczą przychodzi jej Łowca, którego dziewczyna darzy coraz większym uczuciem.
Co się stanie gdy jedyna narodzona wampirzyca, zakocha się w swoim wrogu?
Czy Luce oprze się uwodzicielskiemu Nicholasowi?


Akcja w książce rozwija się z rozdziału na rozdział. Gdy już się wciągniesz nie można się oderwać. Ja cały czas powtarzałam sobie ,,Jeszcze tylko jeden...", aż przeczytałam całość za jednym podejściem.
Mimo zwięzłości i grubości, książka warta jest przeczytania. Choć by po to, by trochę się pośmiać, a przynajmniej uśmiechnąć. 


Jeśli lubisz lekką i przyjemną fantastykę, która zostanie w twojej głowie przez kilka godzin po skończeniu książki, to 'Księżniczka Wampirów' jest dla ciebie!


Moja ocena: 7/10Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
Książki- to moje życie... - Blogger Templates, - by Templates para novo blogger Displayed on lasik Singapore eye clinic.